Fokus Praha vydal knihu Fenomén slyšení hlasů

Křest_knihy_Fenomén_slyšení_hlasů_600x400

Fokus Praha vydal ve své edici Marco Cavallo knihu Fenomén slyšení hlasů, český překlad publikace The Voice Inside, jejímž autorem je Paul Baker, zakládající člen hnutí slyšení hlasů v Anglii a mezinárodního hnutí slyšení hlasů INTERVOICE. Kniha přináší komplexní vhled do problematiky slyšení hlasů. Nečiní tak však z pohledu tradiční psychiatrie, považující slyšení hlasů bez zjevné fyzikální příčiny za sluchovou halucinaci a příznak duševní nemoci. Naopak se snaží tento fenomén nahlížet v širším, sociálně-psychologickém kontextu, a představit ji prostřednictvím zkušeností samotných slyšitelů hlasů a lidí, kteří se jim snaží pomáhat.

„Jedním z hlavních důvodů pro její sepsání bylo ukázat, že mnoho lidí, kteří slyší hlasy, je dobře zvládá a považují je za pozitivní součást svých životů,“ píše v úvodu Paul Baker. I díky jeho knize mohou lidé se zkušeností se slyšením hlasů sdílet své prožitky a být součástí širší komunity. Ta se postupně rozvíjí i v České republice. Významný podíl na tom má také Adi Hasanbašić, psycholog a case manažer Centra duševního zdraví pro Prahu 8, který české vydání knihy inicioval a do knihy doplnil kapitolu o hnutí Slyšení hlasů v České republice.

Vydání knihy Fenomén slyšení hlasů finančně podpořily Magistrát hlavního města Prahy a Ministerstvo zdravotnictví ČR. Knihu je možné si stáhnout zdarma (ve formátu PDF či jako audioknihu) nebo za dobrovolný finanční příspěvek zde.

Po publikacích Svoboda především, Za zdmi a Cesta k zotavení jde v pořadí již o čtvrtý titul vydaný v edici Marco Cavallo. V té Fokus Praha přibližuje veřejnosti knižní tvorbu přinášející nový inspirativní vhled do problematiky psychiatrické péče a duševního zdraví.

Křest knihy Fenomén slyšení hlasů proběhl ve středu 20. 10. 2021 v žižkovské kavárně Pracovna & Laskafe za účasti Paula Bakera a dalších hostů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *